Uroczystość Pasowania na Ucznia.

IMG_2367

16 października miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie klas drugich z wychowawczyniami: Alicją Łęgocką-Drab, Anetą Grzeszczuk i Iwoną Gidzińską.

Pierwszaki, wspólnie ze starszymi kolegami, zaprezentowali program artystyczny, w  którym wykazali się umiejętnością recytacji wierszy i śpiewu piosenek. Wiersze i piosenki wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z  obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą, radością z poznawania świata.

Rodzice dumni ze swoich pociech nagradzali dzieci gromkimi brawami. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie każde dziecko zostało przyjęte przez panią Dyrektor , pana Burmistrza lub pana Wiceburmistrza do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem.

Wychowawczynie klas pierwszych wręczyły swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

IMG_2233

IMG_2242

IMG_2246

IMG_2250

IMG_2267

IMG_2293

IMG_2307

IMG_2272

IMG_2320

IMG_2322

IMG_2341

IMG_2346

IMG_2377

IMG_2402

IMG_2358

IMG_2406

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.