Uroczystość 11 listopada w sali widowiskowej w GOKiS

DSC_4234min

11 listopada 2014 r. w sali widowiskowej w GOKiS uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich przedstawili dla mieszkańców gminy przepiękną inscenizację poświęconą rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Sto lat temu Polacy byli wcielani do wojska przez  zaborców, nierzadko musieli stawać naprzeciw siebie z karabinami.  I wojna światowa to w naszej historii czas dramatycznej walki o niepodległość, która po 123 latach niewoli pozwoliła odrodzić się naszej Ojczyźnie 11 listopada 1918 r.

Obecni  uczniowie urodzili się  już w wolnym kraju i wolność dla nich jest czymś naturalnym.  Jednak z kart historii wiemy, że  można ją stracić.  Jeżeli będziemy wychowywać nasze dzieci, wnuki w duchu patriotyzmu, to jest szansa, że  Polska nigdy nie zaginie. Między innymi kultywowanie tradycji polskich ( rocznic wydarzeń historycznych, tańców i strojów ludowych) świetnie rozbudza u małych Polaków poczucie wspólnoty z narodem.  My dorośli  powinniśmy dawać im wzorce zachowań  obywatelskich.

Chcę serdecznie podziękować uczniom klas III oraz ich wychowawczyniom (I.Szwabowskiej, U.Szczypniak, R.Palińskiej)  za przedstawienie nam pięknej inscenizacji. Członkom Szkolnego Zespołu Ludowego Haneczka za zaprezentowanie  polskich tańców ludowych , narodowych, Pani Beacie Zielińskiej za prowadzenie zespołu  oraz rodzicom , za poświęcenie wolnego czasu na przyjście ze swoimi pociechami na tę uroczystość.

Serdecznie dziękuję Zespołowi Tańca Ludowego Hanka oraz Pani Hannie Wachowskiej twórcy wszystkich układów tanecznych  za wspólny występ w tak ważnym dniu dla Polaków, jakim jest rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Dyrektor szkoły

Lidia Reps

DSC_4278

zdjęcia z galerii