Udział Pocztu Sztandarowego w uroczystych obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

2

W dniu 11.11.2018 r. Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich, wraz z opiekunami panią Iwoną Więcko i panią Karoliną Kubalka, wziął udział w uroczystych obchodach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Następnie przemaszerowano z kościoła na Rynek, gdzie nastąpiły dalsze obchody. Wciągnięto flagę na maszt, odśpiewano hymn Polski oraz złożono kwiaty  pod pomnikiem.

   We wspólnym świętowaniu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości udział wzięły Władze Samorządowe, Kombatanci, żołnierze z 31 Batalionu Radiotechnicznego, Poczty Sztandarowe, przedstawiciele szkół, harcerze oraz mieszkańcy Kątów Wrocławskich.

W tym szczególnym dniu wszyscy byliśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

 

Pedagog szkolny

Iwona Więcko

1

3 4 5 6 7

zapraszamy go galerii zdjęć

Zdjęcia z udziału Pocztu Sztandarowego w uroczystych obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
pochodzą ze stron internetowych:
 
Link do strony, gdzie jest filmik z przemarszu Pocztów Sztandarowych (to jest ten pierwszy filmik na tej stronie)