Udział Pocztu Sztandarowego w Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

W dniu 11.11.2022r. Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich w składzie: Julian Zakrzewski, Helena Marzec, Martyna Motyka wraz z opiekunami Panią Iwoną Więcko i Panią Karoliną Kubalka oraz Panią Dyrektor Ewą Winnicką wziął udział w Gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości

            Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Następnie na Grodzisku przy GOKiS odbyły się oficjalne uroczystości, podczas których śpiewaliśmy pieśni patriotyczne przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Smolca. O godzinie 12 wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego w ramach Akcji „Niepodległa do hymnu”.

            We wspólnym świętowaniu 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości udział wzięły Władze Samorządowe, Kombatanci, żołnierze Wojska Polskiego, Poczty Sztandarowe, przedstawiciele szkół oraz mieszkańcy Kątów Wrocławskich.

W tym szczególnym dniu wszyscy byliśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Galeria zdjęć

Wicedyrektor Iwona Więcko