Udział Pocztu Sztandarowego w Gminnych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

W dniu 3.05.2023r. Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich w składzie: Marta Calik, Cyprian Płuska, , Julian Zakrzewski wraz z opiekunami Panią Iwoną Więcko i Panią Karoliną Kubalka wziął udział w Gminnych  obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

.            Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich. Następnie na Grodzisku przy GOKiS odbyły się oficjalne uroczystości.

            We wspólnym świętowaniu 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja udział wzięły Władze Samorządowe, Kombatanci, żołnierze Wojska Polskiego, Poczty Sztandarowe, przedstawiciele szkół oraz mieszkańcy Kątów Wrocławskich.

Wicedyrektor

Iwona Więcko