Uczniowie naszej szkoły zostali wybrani do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego.

Miło mi poinformować, że uczniowie naszej szkoły Konrad Dudziec z klasy 8a oraz Aleksander Staszków z klasy 8c zostali wybrani do Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego.

Młodzieżowa Rada Powiatu Wrocławskiego została powołana w ramach działań na rzecz aktywizacji i integracji młodych ludzi na terenie powiatu. Jej skład został wyłoniony w drodze wyborów, które były przeprowadzane przez Stowarzyszenie Młody Dolny Śląskw szkołach na terenie gmin powiatu: Czernica, Długołęka, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Siechnice, Żórawina.

W wyniku przeprowadzonych wyborów, wyłoniono skład Rady, która będzie pełniła swoją funkcję przez określony czas. Celem działania Rady jest między innymi reprezentacja młodzieży przed władzami powiatowymi, inicjowanie działań na rzecz młodzieży, doradztwo w zakresie polityki młodzieżowej, a także organizacja wydarzeń i aktywności skierowanych do młodych ludzi.

Powołanie Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego jest elementem Projektu  „Rozwój Młodzieżowej Rady Powiatu Wrocławskiego”, współfinansowanego z budżetu Powiatu Wrocławskiego, realizowanego przez Stowarzyszenie Młody Dolny Śląsk.

            Pełnienie funkcji w Młodzieżowej Radzie Powiatu Wrocławskiego to duże wyróżnienie, dlatego gratulujemy Konradowi Dudziec i Aleksandrowi Staszków tego sukcesu. Jednocześnie życzymy aktywnej działalności, ciekawych pomysłów i inicjatyw, które wpłyną korzystnie na rozwój naszej lokalnej społeczności.

Wicedyrektor

Iwona Więcko