Uczniowie klas trzecich poznali ekosystem lasu

DSCN4310

             27 kwietnia uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w  wycieczce do lasu oraz wzięli udział w spotkaniu z myśliwymi z Wojskowego Koła Łowieckiego „Puchacz Wrocław” z p. Piotrem Paszkowskim oraz p. Andrzejem Kusińskim .

          W Czereńczycach odbyła się ciekawa lekcja przyrody. Pan Piotr Paszkowski powitał wszystkich myśliwskim „darz bór” , zagrał na trąbce i zaprosił na spacer.   Uczniowie  różnymi zmysłami poznawali otaczającą przyrodę, oglądali ptaki przez lornetkę,  nazywali piętra lasu, a także rozróżniali drzewa liściaste od iglastych. Dzieci poznały wiele leśnych ciekawostek, a także znalazły tropy dzika. Mali przyrodnicy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym jak chronić las  i jak dbać o przyrodę.
Celem wycieczki było zebranie darów lasu do kącików przyrody, bezpośredni kontakt z przyrodą oraz pogłębienie wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących w lesie.
Na koniec  myśliwi zorganizowali ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski.

Serdecznie dziękujemy p. Piotrowi Paszkowskiemu oraz p. Andrzejowi Kusińskiemu za zaproszenie do lasu.

Klasa 3a z wychowawczynią Alicją Łęgocką – Drab

DSCN4361

Klasa 3c z wychowawczynią Iwoną Gidzińską

DSCN4359