Uczniowie klas III poznają tajniki nauki w Ogrodach Doświadczeń „Humanitarium”

DSCN3610

26 stycznia uczniowie klas III a i III c uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz zwiedzali wystawyw  wrocławskiego Humanitarium.

Uczniowie zwiedzili optyczny labirynt, który poświęcony jest światłu i złudzeniom optycznym.

Tutaj dzieci mogły zagrać na harfie laserowej, zobaczyć swoje odbicie w krzywych zwierciadłach, obejrzeć się w kamerze termowizyjnej, wejść do wielkiego kalejdoskopu albo, przekładając soczewki, kierować wiązką laserową lub rozszczepiać światło.

Największą atrakcją okazał się „obłędny pokój”, którego ściany i podłoga są… krzywe, mimo złudzeniu, że wszystko jest w porządku.

W laboratorium uczniowie dowiedzieli się, że z produktów dostępnych w kuchni takich jak: soda, kwasek cytrynowy i olej można zrobić kostkę kąpielową, odważając najpierw odpowiednie proporcje poszczególnych składników.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe interaktywne eksponaty.