Uczniowie klas III na wycieczce w Górach Stołowych

DSC_2742

Dnia 7 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3c i 3d odbyły wspinaczkę na Szczeliniec Wielki (zwany Hejszowiną), najwyższy szczyt Gór Stołowych (919 m n.p.m.) leżący na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Widoki ze skał Szczelińca na okolicę był warty wspinaczki po 665 kamiennych stopniach, ułożonych przez sołtysa pobliskiego Karłowa na początku XIX wieku.

Teren Szczelińca Wielkiego obfituje w fantastycznie wyrzeźbione przez wiatr, deszcz i lód formy skalne przypominające ludzi i zwierzęta. Można było dostrzec MałpęMamutaPsaSłoniaKwokęWielbłąda i wiele innych – zależnie od wyobraźni. Najwyższym punktem Szczelińca jest skała zwana Fotelem Pradziada, na którą wchodziliśmy po metalowych schodkach. Oprócz widowiskowych skał przechodziliśmy przez  głębokie wąwozy i korytarze (PiekiełkoDiabelska Kuchnia). W niektórych głębokich, zacienionych rozpadlinach leżał jeszcze śnieg. Na zakończenie pojechaliśmy do Skansenu podziwiać stare maszyny rolnicze oraz hodowlę zwierząt. Atrakcją były dziki. Nie obyło się bez ogniska i pieczonych kiełbasek.

Wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i zadowoleni.

DSC_2779

DSC_2845

Urszula Szczypniak

galeria zdjęć