Tydzień dla zdrowia

Po raz kolejny  w naszej szkole została zorganizowana akcja propagująca zdrowe odżywianie. W maju uczniowie klas I-III przygotowali, a potem wspólnie w klasach spożywali zdrowe, kolorowe śniadanie. Na klasowych ,,stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe owocowe i warzywne sałatki, pasty, świeżutki ciemny chleb, szaszłyki owocowe, warzywne, jogurty, świeże soczki, lemoniady oraz musy owocowe.

Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie jest tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, spożywać ciemny chleb zamiast bułek, a także pić wodę i soki. Mowa była też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć krótkie filmy propagujące zdrowe odżywianie oraz prezentacje multimedialne związane z tematem. Dzieci dokładnie poznały piramidę żywienia, a niektóre klasy wykonały piramidę w grupach zadaniowych.

Rozwiązywane były też na lekcjach zagadki i krzyżówki związane tematycznie z odżywianiem. Dopełnieniem akcji była inscenizacja pod tytułem ,,Witaminki” przygotowana przez uczniów klasy 3b.

Wspólne zjedzenie kolorowego  i zdrowego śniadania przyniosło wiele radości, a zapach owoców i warzyw unosił się  w całej szkole .

Tydzień dla zdrowia zorganizowały panie: Renata Palińska, Alicja Szram, Dorota Andruszkiewicz, Iwona Szwabowska, Alicja Łęgocka – Drab i Iwona Gidzińska.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy włączyli się  w naszą akcję.