„Tradycje Świąt Wielkanocnych”

Zajęcia w ramach udziału świetlicy szkolnej w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”.

 

W ostatnim tygodniu marca dzieci w świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach poświęconych tradycjom Świąt Wielkanocnych. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z tradycjami i obrzędami Świąt Wielkanocnych oraz wzbudzenie szacunku dla tradycji.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na zagadki związane z symbolami Świąt Wielkanocnych, rozpoznawały przedmioty schowane przez zajączka w pudle, malowały pisanki, wykonywały koszyczki, kurczaczki oraz baranki wielkanocne.

Ciekawą zabawą okazało się odkodowywanie wielkanocnych życzeń.

Świetliki pamiętały także o posadzeniu rzeżuchy, bez której nie może się obejść żadne wielkanocne nakrycie stołu. Podobnie jak we Francji czy Szwecji, także w naszej szkole zajączek pochował jaja na szkolnym podwórku. Zabawa w szukanie ich wywołało wiele radości i emocji.

Poniżej zapraszamy do galerii zdjęć:

 

Wychowawcy świetlicy