Takie małe, takie duże -uratują świat

18 marca uczniowie klas 4 i5 brały udział w dniu poświęconym zapylaczom. W ramach własnego programu edukacyjnego „ Takie małe, takie duże -uratują świat” Pani Lidia Reps przybliżyła  uczniom rolę pszczół i innych zapylaczy w środowisku przyrodniczym i dla człowieka.

Uczniowie po oglądnięciu filmu „ O pszczołach”  odpowiadali między innymi na pytania :Jaką rolę pełnią zapylacze w całym środowisku? Jakie są zagrożeniu dla zapylaczy na skutek nieprzemyślanej, krótkowzrocznej działalności człowieka? Jak wiele produktów zawdzięczamy ciężkiej pracy tych pożytecznych owadów?  Jakie są przyczyny ginięcia pszczół? Jak pomóc zapylaczom ?.

W drugiej części spotkania każdy uczeń wykonał własną pszczołę , nadał jej imię i poszczególne klasy zrobiły łańcuchy (roje pszczół. Będą one elementem dekoracji stroika wiosennego.

Trzy godziny dla zapylaczy przygotowała i poprowadziła Pani Lidia Reps