Szlachetna Paczka – II edycja

szlachetna paczka 

Po ubiegłorocznym sukcesie, bo tak można określić finał akcji, także i w tym roku pomóżmy potrzebującej Rodzinie spędzić spokojne i ciepłe święta. Pokazaliście, że Wasza dobroć nie zna granic. Dzięki Państwa wsparciu przekazaliśmy dla potrzebującej rodziny ponad 40 kartonów z żywnością i środkami chemicznymi, odkurzacz, opał na zimę, pralkę oraz ozdoby świąteczne.

Paczkę przygotowali uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, mieszkańcy Kątów Wrocławskich oraz okolicznych wsi, właściciele prywatnych firm oraz uczestnicy zajęć Zumba® Fitness.

W tym roku do akcji została wybrana kobieta, samotna matka, której mąż niespodziewanie zmarł niedawno. Wychowuje dwie córeczki: 9-letnią (zdrową) oraz 21-letnią (cierpiącą na porażenie czterokończynowe). Kobieta boryka się z problemami finansowymi, które wpływają na niewystarczającą ilość godzin rehabilitacji dla niepełnosprawnej córki, niedostatkiem żywności oraz środków chemicznych.

Wśród potrzeb Rodzina wymienia:

– opał na zimę (cztery tony WĘGLA ORZECH ŚREDNI, rodzina ma problem z transportem i nie stać jej na taki zakup),

– żywność trwałą (herbata, kasza, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, warzywa w puszkach, przeciery dla małych dzieci – oraz wszelkie inne produkty trwałe),

– a także środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, szampon, worki na śmieci, gąbki, ścierki),

– materiały szkolne (zeszyty, farbki, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, piórnik, gumka do mazania),

– pościel i prześcieradło 160×200,

– laptop,

– ołówki firmy Farbcaster, czarne konturówki dla Marysi, kredki,

– Dominika marzy o perfumach o zapachu delikatnych kwiatów.

Finał akcji został zaplanowany na 9 grudnia (za trzy tygodnie). Zapraszam wszystkich do dołączenia do akcji, będę wdzięczna za każdą pomoc. Jestem przekonana, że kolejna Rodzina spędzi szczęśliwe i ciepłe święta, z poczuciem, że nie są sami. Wszelkie rzeczy z listy potrzeb można przynosić do szkoły (do wychowawcy klasy, pokoju nauczycielskiego, pań z obsługi, sekretariatu lub organizatora).

szlachetna_paczka

Organizator

Anita Sudoł