Szkolny Festiwal Piosenki Religijnej

 festiwal

„A wszystko co Bóg stworzył było bardzo dobre” (Rdz 1,31)  Te słowa stały się mottem Szkolnego Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbył się 22 lutego br. o godz. 10.50.

Elementy do dekoracji przygotowali uczniowie z klas IV oraz  chętne dzieci klas I – III.   W przygotowaniu wystroju sceny z prac dziecięcych wraz z panią Katarzyną Szydłowską skomponowałyśmy dekorację przedstawiającą 4 pory roku. Tym chciałyśmy zaakcentować piękno Bożego dzieła. Na program złożyły się występy uczniów klas I – IV. Powołane zostały dwa zespoły jury:  dla klas I – III p. wicedyrektor Beata Zielińska, p. Marzena Winter p. Monika Herod – Hasbay i diakon Daniel, a dla klas IV, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Elżbieta Rakowska, p. Agnieszka Śleziak, diakon Sebastian oraz p. Krzysztof Krzyżański.

Jako pierwsi prezentowali się uczniowie klas I – III. Jury przyznało:

1miejsce klasie I C za piosenkę „Bóg łączy nas”

2 miejsce klasie III D za piosenkę „ Na drugi brzeg”

3 miejsce klasie III C za piosenkę „Pośród wszystkich życia trosk i kłopotów”

wyróżnienie klasie II B za piosenkę „Gdy idziemy poprzez świat”

W drugiej kolejności zaprezentowali się uczniowie klas IV, którym jury przyznało: I miejsce klasie IV D za piosenkę Małe TGD „Siedem”, wyróżnienie klasie IV C za piosenkę Małe TGD „Góry do góry”.

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz upominki zasponsorowane przez Radę Rodziców i anonimowych sponsorów. W przerwie prezentacji klas I – III a klasami IV, wystąpiły „Krasnale” z zerówki z Przedszkola Sióstr Elżbietanek. Zatańczyły „Dwudziestolatki” i „Kankan” .Swoim występem rozbawili publiczność. Przedszkolaczki również otrzymały dyplom i upominek zakupiony przez Siostrę Dyrektor Lucynę Uniejewską.

Na Festiwal zostali zaproszeni księża diakoni: absolwent naszej szkoły Wojciech Borowski, oraz Daniel Solarz i Sebastian Kochera. Na zakończenie diakon Wojciech udzielił Bożego błogosławieństwa wszystkim zebranym.  Zapraszam do galerii zdjęć.

                                                                       S. M. Augustyna Polak

galeria zdjęć