Szkolne jasełka

jaselka2

Nadeszły kolejne Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły , zgodnie z tradycją, mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowywane przez uczniów klas II a   i  III d oraz tancerzy Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego „Haneczka”.

21 grudnia  o godzinie 17.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: zaproszeni goście na czele z p. Burmistrzem Antonim Kopciem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Jarosławem Wojciechowskim,  rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie.

Widzowie dowiedzieli się o tym, co wydarzyło się przed wiekami w Greccio, w małej wiosce leżącej w pobliżu Asyżu. Tam właśnie św. Franciszek, który jest prekursorem szopki i jasełek, wystawił pierwsze jasełkowe przedstawienie. Opowieść ukazywała scenki z życia Świętej Rodziny, zakonników, zwierzątek i pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów. Przeplatana była licznymi pastorałkami z pięknym podkładem muzycznym. Nie zabrakło też pokazu tańca narodowego – krakowiaka w wykonaniu zespołu  „Haneczka”. Tekst scenariusza zawierał mnóstwo humoru, ale również głębokich myśli, które na pewno wprowadziły widzów w świąteczny nastrój i przygotowały do przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w uroczystej atmosferze.

Aktorzy, wokaliści i tancerze otrzymali gromkie owacje od publiczności i gratulacje od zaproszonych gości. Pani Dyrektor Lidia Reps złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe zostało przygotowane przez Urszulę Szczypniak oraz Alicję Łęgocką-Drab. Nad całością oprawy artystycznej czuwała wicedyrektor Beata Zielińska.  Scenografię przygotowały: Aneta Grzeszczuk, Barbara Łatko, Renata Palińska i Marzena Winter.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy swoją pomocą przyczynili do sukcesu tegorocznych jasełek. Szczególne podziękowania przekazujemy państwu Bożenie i  Piotrowi Wójcikom, panu Mariuszowi Włodarczyk oraz pracownikom obsługi szkoły za udzieloną pomoc przy dekoracji jasełek.

Alicja Łęgocka-Drab

galeria zdjęć

galeria zdjęć