Szkolna Spartakiada klas I-III

W dniach 14-16 czerwca  miała miejsce inauguracja Spartakiady Szkolnej 2020/2021.

Celem Spartakiady jest zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu, dostarczanie radości płynącej ze wspólnej zabawy, wdrażanie „zdrowej” rywalizacji, integracja międzyszkolna i rozpropagowanie szkoły.

W Spartakiadzie wzięły udział wszystkie klasy I-III. Organizatorami Spartakiady były wychowawczynie klas III: p. Agnieszka Krzyżanowska, p. Iwona Szwabowska oraz p. Renata Palińska.

Każdego dnia, w słoneczne południe, p. Wicedyrektor Szkoły, Beata Zielińska uroczyście otwierała zawody sportowe, zachęcając wszystkich do aktywnej i zdrowej rywalizacji. Spartakiada rozpoczynała się od rozgrzewki w rytmie gorącej zumby, którą poprowadziła p. Agnieszka Krzyżanowska. Następnie, każda z klas, przystępowała do poszczególnych konkurencji. W tym roku przygotowaliśmy rzut piłeczką , skok w dal, bieg na 60 m. Każda z klas wzięła również udział w przygotowanych zajęciach, na temat bezpiecznych wakacji i udzielania pierwszej pomocy. Pani Marzena Winter, p. Katarzyna Mikuła oraz p. Agata Staromłyńska- Banaś, ciekawie poprowadziły pogadanki, quizy oraz instruktażowe ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy, w myśl hasła przewodniego: „Na wakacje spokojnie wyruszamy, bo zasady bezpieczeństwa dobrze znamy”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, za aktywny udział w zawodach oraz paniom wychowawczyniom z klas pierwszych i drugich za pomoc w organizacji imprezy. Dziękujemy  p. Katarzynie Szydłowskiej za wykonanie pięknych zdjęć podczas Spartakiady, p. Joannie Szymańskiej i p. Dorocie Krawiec oraz całemu zespołowi psychologiczno-pedagogicznemu za sprawne przeprowadzenie konkurencji w ciągu trzech dni sportowych zmagań.

A oto nasi zwycięzcy z poszczególnych konkurencji:

KLASY I

a) skok w dal:
Gałkowska Oliwia
Kozieł Kacper

b) bieg na 60 m:
Rysztak Lena
Janiec Szymon

c) rzut piłeczką palantowa:
Gałkowska Oliwia
Żak Michał

KLASY II

a) skok w dal:
Gałązka Julia
Olas Maja
Senk Mateusz
Jobda Borys

b) bieg na 60 m:
Babert Kaja
Pietraszewski Adrian

c) rzut piłeczką palantowa:
Wróblewska Tola
Wieczorek Oskar

KLASY III

a) skok w dal:
Sobota Kinga
Kuriata Antoni

b) bieg na 60 m:
Wilczek Aurelia
Staszak Kacper

c) rzut piłeczka palantową:
Czajkowska Klaudia
Kuriata Antoni
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy sportowego zacięcia!

 Pozostałym uczestnikom gratulujemy wytrwałości i zdrowej rywalizacji!

GALERIA ZDJĘĆ

Agnieszka Krzyżanowska