Szkoła w biało – czerwonych barwach

DSC02809

Tegoroczne Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej szkole 10 listopada. W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez kolegów z klas  IV – VII. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Naszą szkołę odwiedzili Zastępca Burmistrza – Pan Mieczysław Reps, Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych – Pan Marek Osiński, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety – Siostra Lucyna Uniejewska i Przełożona Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety – Siostra Kazimiera Skrzypczak.

            Inscenizacja, którą zaprezentowali uczniowie, miała przypomnieć o czasach niezwykle trudnych, a jednocześnie bardzo ważnych dla naszego kraju. Dzieci i młodzież w aranżacji słowno – muzycznej opowiedziały historię Polaków, którzy dla Ojczyzny poświęcili własne życie. Przypomniały słowa najbardziej wymownych pieśni i utworów lirycznych o tematyce patriotycznej. Dopełnieniem występu była prezentacja multimedialna ukazująca piękno polskich krajobrazów i najważniejsze sceny z wydarzeń historycznych. Tło stanowiła nastrojowa scenografia, która podkreślała wyjątkowość oraz podniosłość tego święta.

            Włączając się w przygotowania do akademii, wszyscy uczniowie własnoręcznie zrobili kokardy narodowe, które zdobiły ich odświętny strój podczas apelu. Uroczystość ta okazała się niecodzienną, sentymentalną lekcją historii i patriotyzmu.

Angelika Śmigielska Cygan

zapraszam do galerii zdjęć