Świąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Borzygniewie

            Okres zbliżających się świąt to szczególny czas, który większość z nas spędza na przygotowaniach do wspólnego, rodzinnego spotkania. Ale są osoby starsze, samotne, często chore dla których ten okres jest szczególnie trudny.
Dnia 14 grudnia 2018 roku przedstawiciele samorządu uczniowskiego SP nr 1 w Kątach Wrocławskich pod opieką pani Sylwii Wakuły i pani pedagog Iwony Więcko oraz kółka muzycznego naszej szkoły wraz z kolegami ze szkoły podstawowej w Gniechowicach odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Zalewem” w Borzygniewie.
Uczniowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Krzyżańskiego wykonali piękny koncert kolęd. Pensjonariusze entuzjastycznie reagowali na występ, nagradzali uczniów brawami i przyłączali się do śpiewania. Następnie wraz z seniorami braliśmy udział we wspólnych warsztatach, na których wykonywali świąteczne dekoracje, uczniowie obdarowali seniorów własnoręcznie wykonanymi bombkami.

            Na zakończenie czekała na nas miła niespodzianka- mogliśmy zobaczyć i nakarmić nowych „pensjonariuszy” ośrodka – 3 przemiłe alpaki.

            Wizyta u Seniorów, jak co roku wywiera na nas ogromne wrażenie. Jest dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Wspólne kolędowanie, spędzanie czasu na rozmowach i wysłuchaniu ciekawych wspomnień i doświadczeń pensjonariuszy jest zawsze pełne wzruszeń, refleksji ale też radości.

Opiekun samorządu uczniowskiego SP nr 1 w Kątach Wrocławskich

Sylwia Wakuła

 

zapraszamy do galerii zdjęć