Sukcesy uczniów naszej szkoły!

W ostatnim czasie uczniowie klas starszych brali udział  w wielu konkursach przedmiotowych, w których należało wykazać się wiedzą, logicznym rozumowaniem, umiejętnościami i kreatywnością. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8b Natalia Mietelska zakwalifikowała się  do II etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów i zmagać się będzie 15.01.2022r z bardzo trudnymi zadaniami królowej nauk. To nie pierwszy sukces tej uczennicy. W finale „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o wpływie różnych źródeł energii na klimat – Z Energią dla Klimatu” zdobyła 7 miejsce . W tym samym konkursie uczeń klasy 8c Kacper Bekieszczuk zdobył wyróżnienie.   Konkurs realizowany był wspólnie przez Fundację FORUM ATOMOWE oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska .Natalia nakręciła film pt. „Budowa elektrowni jądrowej a syndrom NIMBY”, przeprowadziła ankietę z kilkudziesięcioma osobami, zebrała i opracowała wyniki, a potem obroniła swoją prace przed komisją konkursową. Zrobiła to fenomenalnie! Kacper pisząc artykuł „Elektrownia jądrowa a syndrom NIMBY” przeanalizował bogatą literaturę, opracował własne wyniki. Jego praca była szczegółowa i wyczerpała merytorycznie opisywany temat. W zeszłym roku Natalia Mietelska została laureatką II miejsca w XV Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Olimpiada ta składała się z III etapów. Jej celem było umożliwienie uczniom uzdolnionym informatycznie rozwijania talentów i pogłębiania ich wiedzy informatycznej. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się umiejętnościami analizowania problemów algorytmicznych, ich specyfikowania, układania wydajnych algorytmów i implementowania ich w języku programowania wysokiego poziomu, doboru stosownych struktur danych, testowania programów, pracy w środowisku programistycznym. Po prostu musieli być prawdziwymi informatykami. Za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021 Natalia Mietelska została wyróżniona stypendium Ministra Edukacji i Nauki.

Do grona uczniów, którzy w tym roku szkolnym zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, czyli finału konkursu Zdolny Ślązak dołączyli:
KAMIL CZAJA z klasy 8b (chemia),        MICHAŁ KNAP z klasy 8b ( fizyka),  JAN REGUCKI  z klasy 7d ( historia), LENA UNTON z klasy 5a (język niemiecki),  JULIAN ZAKRZEWSKI z klasy 7e (biologia).

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Zespół ds. promocji szkoły