Spotkanie z pszczelarzem

DSCN0915

5.02 klasy drugie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych z pszczelarzem. Zaproszeni goście, pan Jerzy Nawara wraz z żoną, przyjechali do nas z pasieki „Zuzia”, która znajduje się w Domaszkowie. Dzieci
dowiedziały się wielu ciekawych informacji o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza.

Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały z bliska przyniesione przedmioty. Miały możliwość przymierzyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę i odsklepiacz widelcowy. Warsztaty wzbogacone były pięknymi zdjęciami.  Spotkanie zakończyło się degustacją miodów, które dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.

Organizatorką spotkania była nauczycielka Alicja Łęgocka – Drab.

DSCN0914

DSCN0925

DSCN0933

DSCN0941

DSCN0947

DSCN0954

pozostałe zdjęcia