Spotkanie z policją dotyczące bezpieczeństwa uczniów

policja1We wrześniu 2015r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyło się spotkanie funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich  z uczniami klas I dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Omówione zostały podstawowe przepisy ruchu drogowego, w tym przechodzenie przez ulicę, poruszanie się rowerem po drogach, przechodzenie przez tory kolejowe. Przypomniano również podstawowe zasady bezpieczeństwa, do których powinny dostosować się dzieci w przypadku, gdy nieznana im osoba dorosła będzie próbowała nawiązać z nimi kontakt. Poinformowano uczniów,  że w takich przypadkach należy zawsze powiadomić rodziców, nauczycieli lub inne osoby dorosłe. Zaapelowano do dzieci, by nie nawiązywały rozmowy z nieznajomymi osobami dorosłymi i nigdy nie wsiadały z nimi do samochodu.

Akcję, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów, zorganizowała pedagog  Iwona Więcko przy współpracy z Komisariatem Policji w Kątach Wrocławskich.

policja2 policja3 policja4