Spotkanie z podróżnikiem Panem Markiem Kamińskim.

W dniu 30.11.2022r. uczniowie klas VII i VIIII uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem Panem Markiem Kamińskim. Spotkanie zorganizowała wicedyrektor Iwona Więcko we współpracy z Panią Alicją Adamczak kierownikiem Biblioteki GOKiS w Kątach Wrocławskich.

Marek Kamiński to podróżnik, polarnik, przedsiębiorca i autor książek. To pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku. Uczestniczył on w wyprawach na Antarktydę, Grenlandię, dwa razy przepłynął jachtem Ocean Atlantycki, a także przeszedł Pustynię Gibsona. W 2004 roku dotarł na obydwa bieguny z niepełnosprawnym chłopcem – Jaśkiem Melą.

W 1996 r. założył Fundację Marka Kamińskiego zajmującą się realizowaniem dużych projektów społecznych, skierowanych do wybranych grup potrzebujących, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych. Fundacja organizuje Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów dla dzieci chorych, niepełnosprawnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Marek Kamiński jest laureatem wielu nagród za wybitne zasługi dla promocji Polski w świecie. Odznaczony został między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas spotkania Pan Marek Kamiński opowiedział o swoich licznych podróżach i zachęcał uczniów do podążania za swoimi marzeniami. Spotkanie z polarnikiem było dla uczniów inspirującym i wartościowym doświadczeniem.

Wicedyrektor

Iwona Więcko