Spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem

DSC_0116

 W dniu 31 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbył się spektakl teatralno- filmowy wieńczący szkolne obchody Roku Henryka Sienkiewicza. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze wydarzenia z życia pisarza, a przede wszystkim jego twórczość.  Młodzi aktorzy, a byli nimi uczniowie klasy 6b, wcielili się w role głównych  bohaterów  „Trylogii” i przybliżyli kolegom ich losy.  W scenografii imitującej szlachecki dworek,  w stylowych  strojach zatańczyły pary: Kmicic z Oleńką, Skrzetuski z Heleną i Wołodyjowski z panną Barbarą. Scenki teatralne uzupełniane były krótkimi fragmentami filmów : „Ogniem i mieczem”, „Potop” i „Pan Wołodyjowski”. Widowisko stanowiło świetną sposobność, by pokazać uczniom, jak piękną i wartościową przygodą może być spotkanie z twórczością Henryka Sienkiewicza. Będąc  autorką i organizatorką tego przedstawienia, pragnę podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w jego przygotowaniu – naszym uczniom i pracownikom szkoły. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Pana Piotra Lerocha, szefa Zespołu Muzyki Polskiej MOKOSZA działającego przy GOKiS  w Kątach Wrocławskich,   za wypożyczenie wspaniałych strojów,   co uświetniło szkolną uroczystość, nadając jej niepowtarzalny szlachecki klimat .

 Ewa Winnicka
nauczyciel SP nr 1 w Kątach Wrocławskich

zapraszamy do galerii zdjęć