Spotkania z Europą – Wrocław miasto spotkań zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław dla klas I – II

W dniu 27 października 2023 r. na zdjęciach świetlicowych uczniowie klas I-II uczestniczyli w czwartym Spotkaniu z Europą prowadzone przez Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław. Na zajęciach dzieci z uwagą przysłuchiwały się opowieściom na temat atrakcji Dolnego Śląska i zabytków Wrocławia. Podążały szlakiem wrocławskich krasnali. Dużą ciekawość wzbudziła legenda o rzekomym Smoku Strachocie zamieszkującym wrocławski Smoczy Las, zwany również Lasem Strachocińskim, znajdujący się we wschodniej części Wrocławia, między osiedlami Strachocin, Wojnów i rzeką Odrą. 

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę rysunkową pt.: „portret smoka” i odbyły podróż palcem po mapie docierając do najatrakcyjniejszego zakątka Dolnego Śląska.

Za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali mapy Wrocławia tras turystycznych i atrakcji Dolnego Śląska.

Zespół Nauczycieli Świetlicy