Spotkania z Europą – otwarte zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław

W dniu 13 listopada 2023 r. w szkolnej świetlicy odbyła się prelekcja dla klas drugich pt.: „Spotkania z Europą”  otwierający cykl zajęć prowadzonych przez szanowną instruktor krajoznawstwa i pilota wycieczek, Panią Marię Kempf z Młodzieżowego Domu Kultury – Fabryczna Wrocław.
Uczniowie wzbogacali wiedzę na temat różnych kontynentów z uwagą przysłuchiwali się historiom związanym z prezentowanymi eksponatami, które przywiozła ze sobą p. Maria, takie jak: Maskonur z Islandii, róg bawoli – trąbka z Szwajcarii, potwór z Loch Ness (Nessie) rzekomo zamieszkujacy szkockie jezioro, serweta prezentująca Londyn i zabytki oraz lawa z wulknu Fagradalsfjall w odległości 50 km od stolicy Islandii, Reykjaviku marzec 2021 r. 
Duże wrażenie wywarł także na dzieciach Przylądek Północny Nordkapp w Norwegii, najbardziej wysunięty na północ punkt kontynentalnej Europy, który był jednym z celów podróży p. Marii. Przylądek obejmuje klif o wysokości 307 metrów z dużym płaskowyżem na szczycie, gdzie odwiedzający mogą zobaczyć słynny pomnik globusa. Ciekawostką dla uczniów była rownież informacja, że za koło podbiegunowe na Nordkapp słońce nie zachodzi, ale się obniża. 


Zespół Nauczycieli Świetlicy