„Spotkania z Europą” – OLIMPIA I IGRZYSKA OLIMPIJSKIE w starożytnej Grecji. Zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław

W dniu 29 stycznia 2024 r. na zajęciach świetlicowych tematem przewodnim była Olimpia i pierwsze igrzyska olimpijskie, które miały tam swój początek. Pani Maria objaśniała znaczenie Flagi olimpijskiej jako główny symbol igrzysk olimpijskich oraz przedstawiała dyscypliny sportowe, które początkowo obejmowały wyścigi biegaczy, ale z czasem dochodziły do tego również inne dyscypliny sportu takie jak: rzut dyskiem, rzut oszczepem, skok w dal, biegi, zapasy, a ponadto – zawodnicy mogli uczestniczyć w wyścigach rydwanów i w pięcioboju. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła informacja o osiągnięciach naszych współczesnych sportowców, którzy przeszli do historii.

Zespół Nauczycieli Świetlicy