Spotkania z Europą – „Ekspresem przez Europę” zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław

Spotkania z Europą – „Ekspresem przez Europę” zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław
W dniu 13 maja 2024 r. uczniowie na zajęciach świetlicowych podróżowali Ekspresem przez Europę. Dzieci zatrzymywały się na wyznaczonych stacjach następnie, wsiadały do odpowiednich wagonów i odkrywały symbole identyfikujące konkretny kraj. Podróż rozpoczęły od Holandii podziwiając plantację tulipanów, Włochy z jego starożytnym Koloseum, Cypr i turkusowe wody Morza Śródziemnego i dalej dzieci dotarły do Irlandii nazywanej „zieloną wyspą”, której symbolem jest trójlistna koniczynka (tzw. shamrock). 
Pani Maria przybliżyła uczniom historię jak Święty Patryk, będąc biskupem irlandzkim, wytłumaczył na przykładzie koniczyny – roślina z jedną łodygą i trzema liśćmi – istotę Trójcy Świętej. Dzieci dotarły także do Finlandii i trafnie odgadły Wioskę Świętego Mikołaja w Rovaniemi oraz na czas udały się do Wielkiej Brytanii wskazując na wierzę zegarową Big Ben, przejeżdżały przez Bułgarię i dotarły do celu podróży odpoczywając już pod Wieżą Eiffla we Francji. 


Zespół nauczycieli świetlicy