Spotkania z Europą – BETLEJEM, Izrael, zajęcia z Panią Marią Kempf z MDK Fabryczna Wrocław

W dniu 18 grudnia 2023 r. uczniowie ze szkolnej świetlicy uczestniczyli w VI Spotkaniu z Europą prowadzone przez panią instruktor krajoznawstwa z MDK Fabryczna Wrocław.  Na zajęciach Pani Maria opowiadała o swojej podróży jaką odbyła w 2000 r. do Ziemi Świętej. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwały się opowieściom o duchowym sercu Ziemi Świętej jakim jest Jerozolima oraz o mieście BETLEJEM zwanym „domem chleba”, gdzie w grocie betlejemskiej przyszedł na świat Jezus Chrystus. O miejscu, w którym „słowo stało się ciałem” oznaczonym srebną gwiazdą, która wypolerowana została przez miliony dłoni i ust pielgrzymujących zrobiło na dzieciach największe wrażenie.


Pani Maria przybliżyła również tradycje Świąt Bożego Narodzenia obchodzone w różnych krajach tj.: we Włoszech w Niemczech, Anglii, Szwecji, Słowacji, Szwajcarii, Danii, Irlandii. Na zakończenie zajęć uczniowie sprawdzili swoją wiedzę w konkursie wigilijnym z dwunastu potraw i wspólnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w BETLEJEM…” nie zabrakło także opłatka przy składaniu życzeń. 


Zespół Nauczycieli Świetlicy