Biblioteczne spotkania z literaturą dziecięcą, dotyczącą zasad ruchu drogowego.

dscn5623

Prowadzone w październiku zajęcia biblioteczne skierowane są do dzieci z klas I-III. Pani Karolina Kubalka zaznajamia uczniów z literaturą dotyczącą przepisów ruchu drogowego. Uczniowie oglądają zgromadzone książki , ilustracje, prace plastyczne.

Bibliotekarka czyta dzieciom książki m. in. : E. Zubrzyckiej  ,,Jak przechodzić przez ulicę”, E. i W. Mozer ,,Na drodze’’, R. Wojtyło i M.Chadaj ,,Kolorowy kodeks drogowy dla dzieci’’.

Spotkania biblioteczne rozbudzają zainteresowania czytelnicze, a także rozwijają aktywność, spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia faktów, zdolność wypowiadania się na dany temat.

Prezentowane książki w łatwy sposób wprowadzają dzieci w świat przepisów ruchu drogowego. Znajdują się w nich znaki drogowe dotyczące rowerzystów i pieszych. Opisują trudne przepisy ruchu drogowego w prostej formie i są opatrzone kolorowymi ilustracjami. Dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie spotkaniami, podczas których nabyły cenną wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze.

dscn5637dscn5646

dscn5626

galeria zdjęć