Spartakiada klas I-III

W dniach 1-3 czerwca odbyła się w naszej szkole Spartakiada, w której uczestniczyli uczniowie klas 1-3. 

Celem Spartakiady było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu, dostarczenie radości płynącej ze wspólnej zabawy, wdrażanie „zdrowej rywalizacji” i integrowanie zespołów klasowych.

Początek spartakiady to uroczyste wprowadzenie drużyn, przywitanie uczestników, oraz rozgrzewka przy muzyce. Następnie dzieci w zespołach rywalizowały w wybranych konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

W trakcie Spartakiady odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, panią Marzeną Winter, która zaznajomiła z sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia oraz przekazała wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie z ogromnym entuzjazmem przystąpili do zaproponowanych przez organizatorów zadań, które dostarczały sporej dawki emocji. Po prawie dwóch godzinach intensywnej rywalizacji zakończyliśmy dziecięce zmagania, a najlepsi zawodnicy w swoich konkurencjach zostali nagrodzeni dyplomami.

Oto nasi mistrzowie!       

Bieg na 60 m:

klasa I  – Daria Niżyńska,  Jakub Gmyrek

klasa II – Lena Pietraszewska,  Jan Gruszecki,
klasa III – Martyna Tryniecka,  Oskar Wieczorek

Skok w dal:

klasa I  –  Emilia Motyka ,   Tomasz Waligórski

klasa II –  Hanna Miaskiewicz,  Kacper Kozieł
klasa III – Joanna Rymarczyk,  Karol Rajkowski

Rzut piłeczką palantową:

klasa I  –  Anastasiia Shatailo ,  Paweł Wróblewski

klasa II –  Laura Błotny,  Kacper Kozieł i Krzysztof Dyla-Duda
klasa III –  Joanna Rymarczyk i Nikola Habzda,   Oskar Wieczorek


   GALERIA ZDJĘĆ

Organizatorki: Renata Palińska, Iwona Szwabowska,  Agnieszka Krzyżanowska.