ROBOTYKA… czas START!!!

Na zajęciach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie zostali wprowadzeni w świat intuicyjnego programowania przy wykorzystaniu specjalnych modułów – klocków MODI. Na początku uczniowie zapoznali się z elementami, które można wykorzystać do tworzenia ciekawych, działających, poruszających się i dokonujących pomiaru projektów. Dowiedzieli się także, w jaki sposób należy z nich bezpiecznie korzystać.

Po części wstępnej z wielkim zaangażowaniem i ekscytacją uczniowie w grupach przystąpili do realizacji pierwszego zadania – zbudowania MIERNIKA ŚRODOWISKA. Dzięki niemu można było zmierzyć w różnych miejscach szkoły i podwórka szkolnego temperaturę, wilgotność i nasłonecznienie. Uczniowie szybko przystąpili do działania i z wielkim zainteresowaniem sprawdzali poprawność działania miernika, zapisywali wskazania czujników, poszukiwali miejsc, w których parametry mogły się różnić. Uczniom bardzo spodobał się ten zestaw modułów do tworzenia ciekawych urządzeń. Poprzez zabawę i łatwość konstrukcji elementów dzieci mogły przyswoić wiedzę z zakresu programowania i projektowania, wykazywały się kreatywnością i chętnie współpracowały ze sobą, dzieląc się pomysłami. Z łatwością też wyciągały wnioski odnośnie tworzenia i działania MIERNIKA ŚRODOWISKA. Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć i pracy na modułach MODI.

Galeria – MIERNIK ŚRODOWISKA

Koordynatorki programu Laboratoria Przyszłości: Joanna Palińska i Katarzyna Sowińska