Razem dla bezpieczeństwa

dsc_2111

W tym roku dzień 14 października – tradycyjne święto nauczycieli – w naszej  szkole postanowiliśmy poświęcić rozwijaniu praktycznych umiejętności dzieci w zakresie dbałości o własne bezpieczeństwo. Nauczyciele zgotowali dla dzieci niespodziankę, jaką była  przygotowana z dużym rozmachem  impreza „Razem dla bezpieczeństwa”. Jej celem to nauczenie dzieci  odpowiednich zachowań podczas sytuacji nieprzewidzianych , np. w trakcie burzy, szkwału, wichury i ulatniania się czadu.

Nauczyciele odegrali scenki obrazujące wycieczki kajakową i rowerową, podczas których wystąpiły niespodziewane, a bardzo niebezpieczne zjawiska pogodowe. Zostały zaprezentowane zachowania nieprawidłowe, aby uczulić dzieci, jakich błędów nie wolno popełniać. Następnie przedstawiono właściwe wzorce postępowania w tych kryzysowych sytuacjach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda akcja ratownicza straży pożarnej podczas wypadku na drodze  i w sytuacji  zatrucia się czadem oraz interwencja służb WOPR na akwenie wodnym. Kolejne scenki przeplatane były filmami i pokazami multimedialnymi imitującymi rzeczywiste warunki występujące podczas groźnych zjawisk atmosferycznych.

Po zakończeniu imprezy uczniowie przeszli do klas, gdzie wychowawcy przeprowadzili lekcję „Jak bezpiecznie spędzać czas na podwórku”. W trakcie tych zajęć odbyła się również próbna ewakuacja. Strażacy zadymili gazem teatralnym korytarze, aby choć w niewielkim stopniu  uświadomić uczniom i pracownikom szkoły , w jak  trudnych warunkach ewakuuje się osoby z budynków w sytuacjach kryzysowych.

Cały ten dzień w naszej szkole upłynął pod znakiem dbałości o bezpieczeństwo własne i innych osób.

zapraszamy do galerii zdjęć: KLIKNIJ TU

zapraszamy też do pooglądania filmików z uroczystości, które będą publikowane w najbliższych dniach RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – cześć 1 wprowadzenie

RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – cześć 2

SCENKA 1 pt. „Jak zachować się podczas burzy na akwenie wodnym?”

RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – cześć 3

SCENKA 2 pt. „Jak zachować się podczas burzy na wycieczce rowerowej?”

w przygotowaniu