Przedszkolaki w naszej szkole

        IMAG0179

 W lutym, naszą szkołę odwiedziły grupy przedszkolaków   z Przedszkola Sióstr Elżbietanek oraz Publicznego Przedszkola przy ul. Drzymały, a wśród nich przyszli uczniowie naszej szkoły. Przedszkolaki  miały okazję zwiedzić budynek szkolny, odwiedzić uczniów klasy IIIc oraz uczestniczyć w zajęciach Mistrzów Kodowania.

Tematem zajęć w klasie IIIc, które poprowadziła p. Iwona Szwabowska było bezpieczeństwo. Dzieci wypowiadały się na temat niebezpiecznych sytuacji, z którymi mogą się spotkać i ustalały, jak w danym przypadku zareagować i jaką służbę zawiadomić. Wspólnie z uczniami z klasy III odpowiadały na zagadki i tworzyły plakaty mówiące o  służbach ratowniczych oraz numerach alarmowych. Podczas wspólnej zabawy ratowali ludzi w potrzebie. Odwiedził Ich również specjalny gość – strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej. Mogli z bliska zobaczyć strój strażaka gotowego do akcji i z nim porozmawiać.

IMAG0176

         Mistrzowie Kodowania z klasy 2a, pod kierunkiem nauczycielki Iwony Gidzińskiej gościli grupę Biedronek   z  Przedszkola Publicznego przy ul. Drzymały na zajęciach z cyklu „Zainteresuj się programowaniem” . Dzieci z zapałem dobierały sylwetki zwierząt z puzzli, z pomocą Mistrzów Kodowania z klasy IIa układały obrazki na planszach złożone z kolorowych karteczek według zakodowanej instrukcji, projektowały prostą grę. Wszystkim  udało się to zadanie wyśmienicie. Gry działały, a naszym gościom zajęcia bardzo się podobały. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

DSCN8950 DSCN8955 DSCN8974

DSCN8977

Pozostałe zdjęcia w naszej galerii.