Przedstawienie profilaktyczne „Zaklęty bagaż”

100_3244nn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 25.09.2014r. odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt.  „Zaklęty bagaż” wystawiane przez Teatr ,,Kurtyna” z Krakowa, dla uczniów klas I-III.

Bohaterem spektaklu był Adaś -niesforny chłopiec, który  nie słuchał rad swoich opiekunów, nie znosił zdrowego jedzenia, sprzątania po sobie, mycia zębów i bardzo złościło go  to, że starsi ludzie nie potrafią tak szybko biegać jak on i że trzeba ich słuchać, pomagać im i być grzecznym. Przez swoje niewłaściwe zachowanie chłopiec miał coraz mniej kolegów i coraz częściej czuł się samotny. To wszystko zmieniło się, gdy Adasia odwiedziły  Czarna i Biała Królowa. Od pierwszej chłopiec  otrzymał niebezpieczne zadanie do wykonania i kłopotliwy, zaklęty Bagaż, druga pomagała mu wypełnić trudną dla niegrzecznego                           i samolubnego chłopca misję. Zmagając się ze swoimi słabościami i odzyskując wiarę w potęgę dobra i siłę mądrości Adaś zwycięsko wyszedł z tej trudnej próby.

W przedstawieniu zwrócono szczególną uwagę na kulturę języka w kontaktach z rówieśnikami i opiekunami, szacunek dla osób starszych oraz możliwość dokonywania wyboru między dobrem a złem. Podkreślono również jak ważne jest eliminowanie zachowań agresywnych w kontaktach z innym i pokazano dzieciom, że dzięki wytrwałości i dobremu zachowaniu można osiągnąć sukces.

Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole i zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Iwonę Więcko.

100_3245

100_3246