Przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas IV-VI- „Zdążyć przed dzwonkiem”.

 

100_3254W dniu 25.09.2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt „Zdążyć przed dzwonkiem” wystawiane przez Teatr ,,Kurtyna” z Krakowa, dla uczniów klas IV-VI.

Główny bohater Michał to chłopiec, który do szkoły chodzi niechętnie, nie lubi się uczyć, a swój wolny czas spędza przed komputerem grając w gry i tworząc swój wirtualny świat. Jednocześnie zaczyna sięgać po papierosy i alkohol, by zaimponować grupie rówieśników. Jego zachowanie zmienia się, gdy ma napisać test z historii.

Spektaklem poruszał problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych, kilkunastoletnich ludzi, którzy poddani naturalnej presji środowiska próbują radzić sobie w najtrudniejszym dla nich okresie dojrzewania. Zwrócono szczególną uwagę na uzależnienie od komputera i internetu, szkodliwość używek i promocje zdrowego stylu życia. Pokazano uczniom, w jaki sposób można zmienić swoje życie, dokonując mądrych i właściwych wyborów.

Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole i zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Iwonę Więcko.