Przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas I-III

100_2367

W dniu 5.11.2013r.  odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas I-III „Dzieci całego świata”, wystawiane przez Teatr ,,Kurtyna” z Krakowa.

W spektaklu poruszono temat tolerancji i szacunku dla innych ludzi bez względu na kolor skóry, wygląd czy sytuację materialną. Była to historia chłopca, który oglądając Encyklopedię Świata, za pomocą wyobraźni przenosił się w świat różnych, nieznanych mu dotąd kultu i zwyczajów ludzi zamieszkujących odległe kontynenty.

Podczas przedstawienia zachęcano dzieci do dbania o środowisko naturalne (oszczędzania wody, segregacji śmieci). Podkreślano, jak ważne jest racjonalne wykorzystanie produktów żywnościowych. Promowano również zdrowy styl życia wolny od nałogów.

Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole, zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Iwonę Więcko.

Zdjęcia z przedstawienia