Przedstawienie profilaktyczne dla uczniów klas 1-3

100_3173

W dniu 3.04.2014r. odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. „Waldek  w wielkim mieście” wystawione przez Teatr „Kurtyna „ z Krakowa. Podczas przedstawienia starano się pokazać uczniom, jak ma sobie radzić dziecko postawione  w trudnej sytuacji, w której z pozoru jest bezradne? Jakich użyć środków i jakiej szukać recepty w sytuacji, gdy z pozoru nie istnieją skuteczne rozwiązania, aby ochronić się przed zagrożeniami ze strony złych ludzi?

Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Szkolnego Programu Profilaktycznego i
Wychowawczego. Zorganizowane zostało przez pedagog szkolnego Iwonę Więcko.

W pierwszej części spektaklu mały Waldek wraz z ojcem przypominali sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi powinno kierować się dziecko w czasie samotnego pobytu w domu, na podwórku, podczas okazjonalnych wyjść ze społecznością szkolną na wycieczki do kina, muzeów, czy chociażby na plac zabaw. W trakcie inscenizowanej zabawy, przypominającej fabułę spektaklu „Perypetie Czerwonego Kapturka”, poruszone zostały sposoby komunikacji z instytucjami które mogą udzielić pomocy dziecku znajdującemu się w nagłej potrzebie i niebezpieczeństwie.

W części drugiej przedstawienia, Waldek z całą klasą wybrał się do teatru. Po spektaklu oczekując na ojca, musiał poradzić sobie z natarczywym nieznajomym pragnącym odprowadzić go do domu. Młoda widownia wraz z bohaterem spektaklu weryfikowali wspólnie trafność zasad bezpieczeństwa (zaprezentowanych w pierwszej części przestawienia) .

100_3171  100_3172

100_3176 100_3178