Projekt „Warzywa i owoce okiem młodego literata”.

mini-DSCN4610W roku szkolnym 2013-2014 (od grudnia do maja) w klasie czwartej „a”  w ramach zajęć języka polskiego realizowany był projekt „Warzywa i owoce okiem młodego literata”.

Uczniowie szukali informacji o wybranym warzywie lub owocu, redagowali spójny tekst  informujący o jego walorach odżywczych i smakowych. Komponowali hasło lub krótką rymowankę, wykonywali plakat reklamowy zachęcający do spożywania warzywa lub owocu. Kolejnym zadaniem było ułożenie krzyżówki         z nazwą w haśle. Najtrudniejsze zadanie to zredagowanie baśni lub opowiadania z opisywanym warzywem lub owocem w roli bohatera. Czwartoklasiści układali także własne przepisy kulinarne. Ostatni etap pracy nad projektem to zebranie wszystkich materiałów   i przygotowanie go w formie dużego plakatu lub albumu   z oprawą plastyczną.

Dnia 29 maja 2014 odbyła się lekcja otwarta dla Rodziców uczniów klasy czwartej „a” i zaproszonych gości.  Podczas tych zajęć dzieci prezentowały efekty swojej pracy. Powstało wiele naprawdę ciekawych projektów. Zachęcam do obejrzenia zdjęć.

  Nauczyciel języka polskiego klasy czwartej „a”
Ewa Winnicka

mini-DSCN4570 mini-DSCN4610 mini-DSCN4612 mini-DSCN4615 mini-DSCN4617 mini-DSCN4625