Projekt IGNITE – 4 spotkanie

5 maja 2021 roku odbyło się czwarte (ostatnie już) spotkanie w ramach Projektu IGNITE, w którym uczestniczyły chętne dziewczynki z klasy 6B i 7E. 

Ekspertką była Pani Stefania Winkiel – absolwentka Politechniki Wrocławskiej pracująca w branży IT. Pani Stefania podzieliła się z dziewczynkami pasją do pracy którą wykonuje, czyli zawód testera oprogramowania.

Uczestniczki dowiedziały się jak wszechstronna i urozmaicona jest to praca. Miały też możliwość doświadczenia jej, gdyż Pani Stefania pokazywała gdzie i jakie błędy mogą wystąpić na stronach internetowych.

Ekspertka szczegółowo omówiła na czym polega praca testera, który odpowiada za prawidłowe działanie oprogramowania, aplikacji, strony internetowej czy systemu. Przeprowadza on szereg testów funkcjonalności, wyszukuje błędy, defekty i zgłasza je do poprawki.

Gratulacje dla dziewczynek za aktywny udział w spotkaniu oraz podziękowania dla ekspertki i Fundacji Rodziny Maciejko za możliwość realizacji projektu IGNITE.

Joanna Palińska

zobacz też relację z 1 spotkania

zobacz też relację z 2 spotkania

zobacz też relację z 3 spotkania