Projekt IGNITE – 2 spotkanie

17 marca 2021 roku odbyło się drugie spotkanie w ramach Projektu IGNITE. Projekt realizują chętne uczennice z klasy 6B i 7E, które liczą na inspiracje oraz pomoc w poznaniu zawodów przyszłości.

Na początku godzinnego spotkania online na Teamsach głos zabrała Pani Katarzyna Dymnicka z Fundacji Rodziny Maciejko. Następnie uczestniczki spotkania wysłuchały ekspertki z Firmy Dolby Pani Moniki Badełek.

Zachęcamy do pooglądania galerii zdjęć z siedziby Firmy Dolby we Wrocławiu. ZOBACZ

Gdy tylko pandemia koronawirusa spowolni mamy możliwość wyjazdu do Wrocławia oraz zwiedzenia pięknych przestrzeni w Dolby, dziewczynki zostaną objęte mentoringiem przez ekspertki i będą miały możliwość uczestniczenia w dniu zawodowym danej ekspertki (job shadowing).

Pani Monika ukończyła Informatykę na Politechnice Wrocławskiej. W Dolby jest managerem produktu. Jej praca, jak sama mówi, jest trochę jak budowanie robotów z LEGO. Bez instrukcji, ale za to razem z przyjaciółmi. Jej rolą jest pokazanie: Co mamy zrobić? Dlaczego jest to ważne? Na kiedy mamy to zrobić? Później pilnuje, aby powstał najwspanialszy robot.

W drugiej części, ekspertka zachęciła dziewczynki do burzy mózgów i wypisana zawodów, które według nich w 2031 roku będą na rynku pracy. Następnie uczestniczki spotkania zastanowiły się nad swoim wymarzonym zawodem, następnie miały za zadanie wypisać to, nad czym jeszcze muszą popracować oraz to, co potrafią robić. 

Na koniec spotkania wolontariuszka przekazała dziewczynkom plik pt. TEST TALENTÓW do samodzielnej analizy. Test zawiera listę 55 stwierdzeń i polega na szczerym określeniu skali pod każdym z nich. Powoli to na określenie własnych mocnych stron.

Zachęcam wszystkich do samodzielnego wykonaniu testy talentów.

Po spotkaniu dziewczynki wypełniły ankietę ewaluacyjną i już czekają na kolejne spotkanie projektowe. Bardzo dziękujemy pani Monice Badełek za ciekawe spotkanie i inspirację, a pani Katarzynie Dymnickiej i Fundacji Maciejko za możliwość realizacji projektu IGNITE.

Joanna Palińska

zobacz też relację z 1 spotkania