Profilaktyczny projekt edukacyjny dla uczniów klas I-III

P1130798min

Dnia 16 czerwca 2015 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w projekcie “ Potrafię udzielić pierwszej pomocy”. Najpierw wszyscy uczniowie obejrzeli film instruktażowy “Doktor Kręciołek” przygotowany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po filmie nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne.

Każdy uczeń ćwiczył sprawdzanie oddechu, układanie kolegi w pozycji bocznej ustalonej, uczył się jak wezwać pomoc i jakie informacje przekazać osobie, którą powiadamiamy o wypadku. Uczniowie mogli też spróbować swoich umiejętności reanimacyjnych i przećwiczyć prawidłowy ucisk klatki piersiowej przy wykonywaniu oddechów ratowniczych na manekinach.  Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali książeczki edukacyjne i dołączyli do “Klubu Bezpiecznego Puchatka” (program objęty patronatem Kuratorium Oświaty). Autorkami projektu były nauczycielki klas młodszych Alicja Szram i Alicja Łęgocka-Drab oraz pani pielęgniarka Dorota Krawiec. Projekt ten na pewno pomógł dzieciom poznać lub przypomnieć sobie wszystkie najważniejsze czynności, które trzeba wykonać, by komuś pomóc. Uczniowie są gotowi, by udać się na bezpiecznie przeżyte wakacje.