Pierwszy Mecz Matematyczny

mecz1

Instytut Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego jest organizatorem Dolnośląskich Meczy Matematycznych. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w meczach. Uczniowie na kółku matematycznym przygotowują się do rozgrywek.

30 listopada 2016 roku uczestniczyliśmy w pierwszym meczu, rywalizowaliśmy z uczniami ze Szkoły Podstawowej z Sadkowa. Miło nam poinformować, że nasza drużyna zwyciężyła. Uzyskaliśmy 10,5 punktów, nasi przeciwnicy 6 punktów.

Reprezentanci pierwszego meczu matematycznego:

Marcin Walenciak 5A

Michał Walenciak 5A

Konrad Szydłowski 5B

Bartosz Szydłowski 5B

Kamil Kucza 5A

Rafał Konarski 5B

Martyna Rybczyńska 5A

Stanisław Regucki 5C

Maciej Pytel 5C

Szymon Łochowski 5C

rezerwowi:

Mateusz Zbroszczyk 4C

Natalia Jarosz 5A

Mecze Matematyczne są nie tylko ciekawym konkursem, ale niezwykłą okazją do uczenia się matematyki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowań i znajdowania w nim luk i błędów. Uczą też współpracy w grupie.