Pierwszaki zwiedzają skansen i wrocławskie ZOO

 

20160602_113942

Uczniowie klas Ic i Id zwiedzili skansen, a kl. 1a i 1e wrocławskie ZOO.

Dnia 2 czerwca 2016 r. uczniowie klasy 1c i 1d pojechali na wycieczkę dydaktyczną do Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie Zdrój. Na terenie skansenu uczestniczyli w praktycznych zajęciach pt.: „Od ziarenka do bochenka”, zwiedzali młyn i kuźnię oraz obejrzeli izby naszych przodków wraz z wyposażeniem. Na zakończenie było ognisko i pieczone kiełbaski.

17 czerwca klasa 1 a i klasa 1 e zwiedzała wrocławskie ZOO. I choć na początku wycieczki zaskoczył ulewny deszcz, później już wszystko odbyło się wedle ustalonego planu. Dzieci były zachwycone zwierzętami  w Afrykarium. Różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu zapierały po prostu  dech w piersiach. Bardzo podobały  się także hipopotamy, słonie, żyrafy,…

Czas w ZOO szybko minął, ale wspomnienia  z wycieczki pozostaną jeszcze na długo.