Pasowanie pierwszoklasistów

       Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Uczniowie z niecierpliwością czekają na dzień, w którym poprzez pasowanie zostaną włączeni do społeczności szkolnej. 24 października miało miejsce uroczyste przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka.

     Uroczyście powitaliśmy uczniów klasy 1 a wraz z wychowawczynią panią Dorotą Andruszkiewicz, uczniów klasy 1 b wraz z wychowawczynią panią Anetą Grzeszczuk oraz uczniów klasy 1 c wraz z wychowawczynią panią Martą Jędrasiewicz.

     Uczniowie klas trzecich zaprezentowali program artystyczny, w trakcie którego młodsi koledzy wykonali  przygotowane dla nich zadania. Pierwszaki recytowały wiersze o tematyce szkolnej oraz  śpiewały  wspólnie piosenkę pt. „Pierwsza klasa”.

    Po wprowadzeniu sztandaru Pani Dyrektor Lidia Reps odczytała tekst ślubowania,  a następnie pasowała pierwszoklasistów na uczniów. Wychowawcy wręczyli swoim podopiecznym  pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne.

                                  Uroczystość przygotowały nauczycielki klas trzecich:      

                    Iwona Szwabowska, Renata Palińska i Agnieszka Krzyżanowska.

Galeria zdjęć