Pasowanie na Ucznia klasy I

DSCN2677min

22 października dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności uczniowskiej. Na uroczystość ślubowania  przybyli rodzice,  zaproszeni goście, dyrekcja  szkoły oraz uczniowie z klas trzecich wraz z wychowawczyniami.

Pierwszoklasiści zaprezentowali bogaty program artystyczny. Piosenki, rymowanki, wierszyki przygotowane wcześniej wraz z nauczycielami i rodzicami, budziły wielki aplauz i radość dorosłych.

Uczniowie klas trzecich złożyli życzenia młodszym kolegom, prezentując swój montaż słowno – muzyczny.

Po występach nastąpiła podniosła chwila pasowania.  W tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć Sztandaru Szkoły oraz wspólnie odśpiewanego hymnu. Uczniowie klas pierwszych, unosząc prawą rękę do góry, złożyli ślubowanie, że będą  kochać Ojczyznę oraz swym zachowaniem i nauką sprawią radość rodzicom i nauczycielom.

Dyrektor szkoły Pani Lidia Reps poprosiła również rodziców o złożenie uroczystego przyrzeczenia, że  dziecko jest unikalnym skarbem i należy je kochać, dbać o jego rozwój, rozbudzać w nim miłośc do Ojczyzny i piękna polskiej mowy.

Po uroczystym ślubowaniu odbył się długo wyczekiwany moment pasowania. Każde dziecko zostało przyjęte do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem.

Na pamiątkę tego święta, każdy uczeń otrzymał Dyplom Pasowania na Ucznia klasy I oraz legitymację szkolną.

Było to bardzo uroczyste i radosne wydarzenie.  Życzymy, aby święto pierwszoklasistów, jakim jest Pasowanie na Ucznia, na długo pozostało w ich pamięci i było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.

Uroczystość przygotowały nauczycielki A. Łęgocka – Drab, I. Gidzińska i A. Grzeszczuk.