Pasowanie na Ucznia

slubowanie1

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka. W tym roku uroczystość pasowania odbyła się 24 października.

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego dziecka. Uczniowie z niecierpliwością czekali na dzień, w którym poprzez pasowanie zostaną włączeni do społeczności szkolnej.

W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie pan Antoni Kopeć,  Przewodniczący Rady Miejskiej pan Jarosław Wojciechowski, Dyrektor Zespołu  Obsługi Jednostek Oświatowych pan Marek Osiński, Dyrektor szkoły pani Lidia Reps, Wicedyrektor szkoły pani Ewa Winnicka, Wicedyrektor szkoły pani Beata Zielińska oraz rodzice pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem uczniów klasy 1a wraz z wychowawczynią panią Urszulą Szczypniak. uczniów klasy 1b z wychowawczynią panią Iwoną Szwabowską oraz uczniów klasy 1c wraz z wychowawczynią panią Renatą Palińską.

Ten rok jest czasem szczególnym nie tylko dla uczniów klas pierwszych, ale i dla naszej Ojczyzny. W tym roku przypada bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji trzecioklasiści przygotowali dla swoich młodszych kolegów niezwykłą lekcję historii.

Uczniowie klas pierwszych wykonywali przygotowane dla nich zadania oraz prezentowali krótkie występy artystyczne.

Po wprowadzeniu sztandaru nadszedł czas ślubowania. Tekst ślubowania odczytała p. dyrektor, a następnie pasowała pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Wychowawcy wręczyli swoim uczniom pamiątkowe dyplomy.

Uroczystość przygotowały i prowadziły nauczycielki: Iwona Gidzińska i Alicja Łęgocka-Drab

oraz Katarzyna Szydłowska

galeria zdjęć