Papierowe koraliki

„Król Karol kupił Królowej Karolinie korale koloru koralowego” –  spróbuj kilkukrotnie powtórzyć to zdanie bezbłędnie. To świetne  ćwiczenie języka. Dziś jeszcze proponujemy coś dla  zwinnych rąk  – wykonanie kolorowych korali z kolorowych koralików. 

 Co będzie potrzebne?: kolorowe czasopisma, nożyczki, klej, bezbarwny lakier do paznokci, żyłka lub cieniutka gumka. Mogą też się przydać drobne koraliki ale nie są one konieczne oraz igła.

W kolorowych, niepotrzebnych już czasopismach znajdź strony, na których jest minimalna ilość napisów, a głównie zdjęcia, najlepiej w jednolitej kolorystyce. Z takich kartek wytnij wzdłuż cienkie paski, węższe z jednej strony, a nieco szersze( ok 2 cm) z drugiej. Takie jakby wydłużone trójkąty.

Każdy pasek zwiń od szerszej strony i sklej na końcu, zostawiając w środku małą dziurkę do nawleczenia żyłki lub gumki.

Następnie każdy koralik pomaluj bezbarwnym lakierem do paznokci, nadając im lekki połysk i trwałość. Zostaw chwilę do wyschnięcia.

Tak przygotowane koraliki możesz nawlec na cienką gumkę lub żyłkę. Możesz również zestawić je z innymi koralikami dobierając kolorystycznie według własnego pomysłu.

Takie koraliki mogą być idealnym prezentem dla naszych mam na zbliżające się ich święto.

Pozdrawiamy Was serdecznie,

Nauczyciele świetlicy