Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „EUROPA I JA” – Poznajemy sławnych Greków i miejsca, które warto w Grecji zobaczyć

Do listy zadań w projekcie należy poznanie ciekawych miejsc i znanych ludzi wybranego kraju. Dzieci dowiedziały się zatem o pięknych miejscach jakie trzeba zobaczyć w Grecji. Prezentację greckich miejsc, którą uczniowie wspólnie obejrzeli w klasie, utworzyłam wykorzystując zdjęcia z serwisu Internetowego Lifestyler.pl. Dzieci miały także możliwość spojrzenia na mini figurkę obrazującą Meteory, dowiedziały się zatem o Greckich Meteorach, które są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. 

Poznając państwo nie należy ominąć osób, którymi kraj może się pochwalić. Przygotowałam zatem dzieciom kilka slajd z wizerunkiem sławnych Greków. Dzieci zobaczyły znanych sportowców, reżyserów, kompozytora. Poznały popularnych aktorów m.in. Nia Vardalos, Billy Zane znanego z filmu „Titanic” czy Zacha Galifianakis kojarzonego z filmami „Kac Vegas”, jak również piosenkarzy np. George Michaela. Uczniowie dowiedzieli się także o poecie Odysseas Elytis, który był laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury i o pisarzu Nikos Kazantzakis, którego książka „Grek Zorba” stała się jedną z najważniejszych powieści XX wieku.