Ogólnopolska Akcja USZY DO GÓRY- JESTEM ŚLIMACZKIEM!

W październiku i na początku listopada w naszej szkole odbywały się nietypowe lekcje. Uczniowie klas pierwszych i drugich poznawali funkcjonowanie zmysłu słuchu oraz aparatów słuchowych i implantów ślimakowych.

Każdy z uczniów mógł również zaprojektować aparat słuchowy lub implant ślimakowy. Niektóre, najbardziej kolorowe i pomysłowe prace zostały wywieszone na wystawie.

Akcja USZY DO GÓRY- JESTEM ŚLIMACZKIEM! została zorganizowana przez Agnieszkę Kaproń- terapeutkę dzieci z wadami słuchu, audiologa, surdologopedę, pedagoga i protetyka słuchu. Warsztaty odbywały się w wielu szkołach w całej Polsce.

Wady słuchu u dzieci oraz sposoby ich korygowania to coraz częściej omawiany temat. Warto, żeby dzieci oswajały się z tymi zagadnieniami.

Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach- to temat ciekawy i kolorowy! Akcję przeprowadziła Joanna Szymańska- logopeda i pedagog szkolny.

Joanna Szymańska