Niestraszki niestraszne dzieciom

niestraszki1

We wrześniu wszyscy uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w akcji ODBLASKI – dziecko bezpieczne na drodze organizowanej przez PZU. Celem tej ogólnopolskiej kampanii społecznej jest poprawa widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków z udziałem uczniów.

W ramach projektu uczniowie nie tylko otrzymali odblaski  z sympatycznym stworkiem Niestraszkiem, ale również uczestniczyli w lekcjach, na których wychowawcy zapoznali ich i przybliżyli im zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia te wyjątkowo przypadły im do gustu. Uczniowie wykonali kartę pracy, omówili razem z wychowawcą zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasadność korzystania z odblasków. Każdy uczeń jest teraz doskonale przygotowany do bezpiecznego poruszania się po drodze.

 Katarzyna Mikuła

DSCN9476DSCN9475DSCN9470DSCN9482DSCN9484 DSCN9490   DSCN9487 DSCN9486

niestraszki1